Jedno veľké tajomstvo Boha - zmluva s jeho synami!

“Jehova je blízkym priateľom tých, ktorí sa ho boja, a dáva im poznať svoju zmluvu.” - Žalm 25:14.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Zamyslime sa nad niektorými mužmi z predkresťanských čias, ktorí sa stali Božími priateľmi. Jedným z nich je Abrahám. Tento muž mal výnimočnú vieru. Ešte aj vyše 1 000 rokov po jeho smrti ho Jehova nazýval svojím priateľom. (Iz. 41:8) Z toho vidno, že aj keď jeho služobníci zomrú, stále ich považuje za svojich priateľov. Jehova na Abraháma nezabudol a je pre neho stále živý. (Luk. 20:37, 38) Ďalším Božím priateľom je Jób.

Jehova vyhlásil pred zhromaždenými anjelmi, že Jóbovi úplne dôveruje. Nazval ho „zásadovým a čestným človekom, ktorý sa bojí Boha a vyhýba sa zlému“. (Jób 1:6–8) A čo si Jehova myslel o Danielovi, ktorý mu asi 80 rokov verne slúžil v pohanskej krajine? Prostredníctvom anjelov tohto zostarnutého muža trikrát ubezpečil, že je mu „veľmi drahý“. (Dan. 9:23; 10:11, 19) Môžeme si byť istí, že Jehova sa veľmi teší na deň, keď svojich priateľov vzkriesi. (Jób 14:15)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Keďže Jehovov prorok Daniel je predobrazom pomazaných bratov pred druhým Ježiša Krista v posledných dňoch, to potom ale znamená, že oni sú Jehovovi Bohu “veľmi drahí”!, ako jeho z nedokonalých ľudí adoptovaní synovia!

w20.05 26 – 27 ods. 3 – 4

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 862
  •  | 
  • Páči sa:  138x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu