Jehova a Ježiš ponúkajú verným večné priateľstvo!

Písmo: A- | A+

“Sú priatelia, ktorí si navzájom ubližujú, ale je aj taký priateľ, ktorý je oddanejší ako brat.” - Prísl. 18:24.

Možno je pre nás ťažké zveriť sa druhým so svojimi pocitmi, pretože nás niekto v minulosti sklamal alebo nás urazil. (Prísl. 18:19) Alebo možno povieme, že nemáme dosť času a energie, aby sme si vytvárali blízke priateľstvá. Nemali by sme sa však vzdávať. Ak chceme, aby nám spolukresťania pomáhali, keď sa dostaneme do ťažkostí, musíme sa už teraz naučiť dôverovať im a zverovať sa im so svojimi pocitmi. Len tak si môžeme vytvoriť blízke vzťahy. (1. Petra 1:22

Ježiš dôveroval svojim priateľom. Otvorene sa s nimi rozprával a nič pred nimi nezatajoval. (Ján 15:15) Dal nám príklad, aby sme sa aj my zverovali priateľom so svojimi radosťami a starosťami. Keď sa s tebou niekto rozpráva, pozorne ho počúvaj. Možno zistíš, že máte spoločné názory, pocity a ciele. Ak prejavíš iniciatívu a budeš úprimne komunikovať, pravdepodobne si s ním vytvoríš blízky vzťah. (Prísl. 27:9)

PS: Pevné a stále priateľstvo aj medzi veriacimi uctievateľmi Jehovu Boha nie je tak ľakhé nájsť a ešte ťažšie ho pestovať v dnešných neustále sa meniacich situáciach! Je potrebná pevná a silná viara!

w19.11 4 ods. 8 – 9

Skryť Zatvoriť reklamu