Jehova Boh ako milujúci nebeský Otec vzdeláva svojich pozemských synov!

Písmo: A- | A+

“Budem chváliť Jehovu, svojho radcu. Ešte aj v noci ma naprávajú myšlienky, ktoré sú hlboko v mojom vnútri.”- Žalm 16:7.

Niekedy nám Boh dáva svoju lásku najavo tak, že nás napráva ako milujúci otec. Dávid si vážil Jehovove rady. Premýšľal o Božích radách, osvojil si ich a dal sa nimi formovať. Keď budeš dôverovať Jehovovi ako Dávid, budeš ho ešte viac milovať a budeš ho ešte radšej poslúchať. Staneš sa duchovne zrelým kresťanom. Sestra, ktorá sa volá Christin, povedala: 

„Keď si k nejakému námetu vyhľadám informácie a premýšľam o nich, mám pocit, že Jehova to dal napísať priamo pre mňa.“ Keď budeš duchovne zmýšľajúcim človekom, budeš sa na svet a jeho budúcnosť pozerať podobne ako Jehova. Získať Jehovov pohľad na veci je niečo výnimočné. Prečo ťa to Jehova učí? Pretože chce, aby si vedel, čo je v živote dôležité, robil správne rozhodnutia a nebál sa budúcnosti. (Iz. 26:3)

PS: Božie Sväté Písmo bolo inšpirované pre Jehovových duchovných synov (a dcéry), aby ich takto vzdelával pre ich úžasne dôležitú večnú úlohu viesť verných a poslušných Božích pozemských detí k večnému užívaniu si života na rajskej Zemi!

w18.12 26 ods. 9 – 10

Skryť Zatvoriť reklamu