Jehova Boh cez Krista ponúka dokonalé vzdelanie!

“Premieňajte sa,...aby ste sa presvedčili, čo je Božia vôľa, čo je dobré, príjemné a dokonalé.” - Rimanom 12:2.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Milióny rodín sa rozpadli, lebo manželia sa rozviedli. A v mnohých rodinách sa ich členovia vzájomne odcudzili, hoci žijú spolu. Jeden rodinný poradca hovorí: „Mama, otec a deti nevenujú pozornosť jeden druhému, ale všetka ich pozornosť patrí počítaču, tabletu, smartfónu alebo hernej konzole. Hoci tieto rodiny žijú pod jednou strechou, jeden druhého poriadne nepoznajú.“ Určite sa nechceme dať formovať týmto svetom!

Svetom, ktorý sa vyznačuje nedostatkom lásky. Preto by sme sa mali učiť prejavovať vrúcnu lásku nielen k členom našej rodiny, ale aj k tým, ktorí sú našou duchovnou rodinou. (Rim. 12:10) Grécky výraz, ktorý je preložený ako vrúcna láska, opisuje blízke vzťahy, aké majú medzi sebou členovia rodiny. A práve takúto lásku by sme mali cítiť k našej duchovnej rodine. Keď vrúcne milujeme našich bratov a sestry, prispievame k jednote, ktorou sa vyznačuje pravé uctievanie. (Mich. 2:12)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Jedno Španielske porekadlo: “aký strom, taký konár”! Alebo podľa Biblie: “aký otec, taký syn, aká matka, také Katka”! Toto porekadlo by si vždy mali brať k srdcu “Učitelia žiakov”!

w21.01 20 ods. 1 – 2

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu