Jehova Boh je jediná istota v živote veriaceho človeka!

Písmo: A- | A+

“Uvrhni svoje starosti na Jehovu a bude ti oporou. Nikdy nedovolí, aby spravodlivý padol.” - Žalm 55:22.

Zažívaš nejakú stresujúcu situáciu? Je pre nás veľkou útechou, že Jehova nám rozumie, keď zažívame emočný stres. Vie, čo dokážeme zniesť, a dokonca vie, čo si myslíme a čo cítime. (Žalm 103:14; 139:3, 4) Keď sa budeme naňho spoliehať, pomôže nám, aby sme dokázali zvládnuť problémy, ktoré nám spôsobujú stres. Keď si v strese, možno uvažuješ negatívne a nevidíš východisko zo svojej situácie. 

V takej chvíli pamätaj na to, že Jehova ti pomôže. Chce, aby si sa mu zveril so svojimi starosťami. A na tvoje volanie o pomoc určite odpovie. (Žalm 5:3; 1. Petra 5:7) Preto sa s ním často rozprávaj o svojich problémoch. Nebude s tebou hovoriť priamo, ale prostredníctvom svojho Slova a svojej organizácie. Zo správ, ktoré čítaš v Biblii, môžeš načerpať útechu a nádej. Povzbudiť ťa môžu aj bratia a sestry. (Rim. 15:4; Hebr. 10:24, 25)

PS: Stres v živote človeka môže byť využitý kladne, ak osoba si to uvedomí a nenechá sa oklamať! Celé dnešné ľudstvo žije v neustálom denno-dennom strese! Len verní uctievatelia Jehovu Boha majú k dispozícii jeho najlepšiu pomoc a podporu!

w19.06 16 ods. 7 – 8

Skryť Zatvoriť reklamu