Jehova Boh je večný Zvrchovaný vládca vesmíru!

Písmo: A- | A+

"Tých, ktorí vládnu, umiestnil do ich relatívnych postavení Boh.” - Rimanom 13:1.

Musia sa starší riadiť svetským zákonom o nahlasovaní podozrenia zo zneužitia dieťaťa svetským autoritám? Áno. V krajinách, kde existuje takýto zákon, sa ním starší riadia a nahlásia podozrenie zo zneužitia dieťaťa. Tento zákon nie je v rozpore s Božím zákonom. (Sk. 5:28, 29) Teda keď sa starší dozvedia o podozrení zo zneužitia dieťaťa, okamžite sa skontaktujú s pobočkou, aby zistili, ako majú postupovať!


Musia postupovať v súlade so spomínaným zákonom. Keď budú starší hovoriť s obeťou zneužívania, s rodičmi a ďalšími, ktorí o záležitosti vedia, pripomenú im, že majú právo nahlásiť obvinenie orgánom štátnej moci. Ale čo ak sa obvinenie týka niekoho zo zboru a prípad by sa mohol dostať na verejnosť? Mal by mať kresťan, ktorý obvinenie nahlásil, pocit, že potupil Božie meno? Nie. Ten, kto priniesol pohanu na Božie meno, je páchateľ. 


PS: Manipulácia ľudí, vrátane Božích uctievateľov, má mnoho foriem! Jedna z nich je klam! Otvorený klam z očí do očí zo strany tých, ktorí majú autoritu a moc nad Jehovovými ovečkami je veľmi mocný spôsob manipulovania ľudí!


w19.05 10 – 11 ods. 13 – 14

Skryť Zatvoriť reklamu