Jehova Boh pozná tajomné veci srdca človeka!

“Hrob a miesto skazy sú pred Jehovom odhalené, o čo viac srdce človeka!” - Prísl. 15:11.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Snaž sa pochopiť, čo druhí prežívajú. Potom ich nebudeš posudzovať povrchne. Jediný, kto nám dokonale rozumie, je Jehova. Preto ho pros, aby ti pomohol vidieť druhých tak, ako ich vidí on, a nájsť spôsob, ako im prejaviť súcit. Nemôžeme si vyberať, ktorým bratom a sestrám budeme prejavovať nežný súcit. Každý z nich zápasí s nejakým problémom. Mnohí prežívajú niečo podobné ako Jonáš, Eliáš, Hagar a Lót. V niektorých prípadoch si ťažkosti spôsobili vlastnou vinou.

Musíme uznať, že niečo podobné sa už stalo každému z nás. Preto je namieste, že Jehova od nás chce, aby sme boli k druhým súcitní. (1. Petra 3:8) Keď ho poslúchame, prispievame k jednote našej výnimočnej a rôznorodej celosvetovej rodiny. Preto napodobňujme Jehovu pri zaobchádzaní s druhými, buďme rozhodnutí pozorne ich počúvať, snažme sa ich lepšie spoznať a buďme k nim súcitní.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Aj keď sú všetci veriaci naši bratia a sestry celosvetovo, v praktickom živote jeden človek namôže mať mnohých dobrých intímnych priateľov! Je potrebný čas na rozvíjanie osobného priateľstva a udržiavania si ho v súčasných časoch!

w20.04 18 – 19 ods. 15 – 17

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 951
  •  | 
  • Páči sa:  227x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu