Jehova Boh - zdroj všetkého života vo vesmíre i na Zemi!

“Ty (Jehovah Boh) si zdroj života, vďaka tvojmu svetlu vidíme svetlo.” - Žalm 36:9.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Dlhé veky bol Jehova sám. Bol šťastný, necítil sa osamelý. Chcel však, aby sa zo života tešili aj druhí. Preto z lásky začal tvoriť. (1. Jána 4:19) Ako prvého stvoril svojho Syna, ktorý sa stal jeho spolupracovníkom. „Prostredníctvom neho bolo stvorené všetko ostatné“ vrátane miliónov inteligentných duchovných bytostí. (Kol. 1:16) Ježiš sa zo spolupráce so svojím Otcom veľmi radoval. (Prísl. 8:30) Radosť mali aj ďalší Boží synovia, anjeli.

Boli akoby divákmi v predných radoch a sledovali, ako Jehova a Ježiš, „zručný remeselník“, tvoria nebo a zem. Ako na to reagovali? Keď bola stvorená zem, „volali na chválu“. (Jób 38:7) Určite boli rovnako nadšení aj pri ďalších Jehovových stvoriteľských dielach, najmä keď videli, ako Jehova stvoril svoje majstrovské dielo, človeka. (Prísl. 8:31, pozn. pod čiarou) Všetky tieto stvoriteľské diela svedčili o Jehovovej láske a múdrosti. (Žalm 104:24; Rim. 1:20)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Ježiš Kristus, ako “zručný remeselník” v celom Božom stvorení svojho nebeského Otca, Boha Jehovu, je aj spoluautorom Božieho “majstrovského diela”, pozemského človeka Adama a jeho manželky, Evy!

w20.08 14 ods. 1 – 2

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  4 270
  •  | 
  • Páči sa:  551x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

287 článkov
SkryťZatvoriť reklamu