Jehova je Boh milosrdný, láskavý a trpezlivý!

“Zničíme toto miesto, lebo Jehova si vypočul množstvo sťažností na jeho obyvateľov. Preto nás Jehova poslal, aby sme toto mesto zničili.“ - 1. Mojžišova 19:13.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Jehova mal s Lótom súcit a poslal anjelov, aby ho aj s rodinou zachránili. No Lót „stále otáľal“. Anjeli ho museli chytiť za ruku a vyviesť ho spolu s rodinou z mesta. (1. Mojž. 19:15, 16) Potom mu povedali, aby utiekol do hôr. Ale Lót opäť neposlúchol Jehovu a prosil, aby mohol ísť do neďalekého mesta. (1. Mojž. 19:17–20) Jehova si ho trpezlivo vypočul a dovolil mu to. Neskôr začal mať Lót zo života v tom meste strach!

A preto sa presťahoval do hôr, presne do tej oblasti, do ktorej ho Jehova poslal už predtým. (1. Mojž. 19:30) Jehova bol k Lótovi mimoriadne trpezlivý! Môže sa stať, že aj niekto z našej duchovnej rodiny urobí zlé rozhodnutie a spôsobí si vážne problémy. Ako by si zareagoval, keby sa to stalo? Možno by sme boli v pokušení povedať mu, že žne to, čo zasial, a bola by to pravda. (Gal. 6:7) Ale môžeme urobiť niečo lepšie. Môžeme mu pomôcť, podobne ako Jehova pomohol Lótovi.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Väčšina svedkov si nevšimla zmenu vo vedení a preto nemôžu pochopiť aj zmenu v spôsobe zaobchádzania v každodennom živote všetkých svedkov v súčasnosti, dnes len krátko pred druhým príchodom Ježiša Krista!

w19.06 20 ods. 3;21 ods. 4 – 5

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 821
  •  | 
  • Páči sa:  97x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu