Jehova je vždy spravodlivý voči svojim uctievateľom!

Písmo: A- | A+

“Boh nie je nespravodlivý, aby zabudol na vašu prácu a lásku, ktorú ste prejavovali jeho menu.” - Hebrejom 6:10.

Tisíce členov rodiny Bétel a ďalší verní bratia a sestry boli pridelení do inej formy služby celým časom. Bolo pre nich veľmi ťažké opustiť prácu, ktorú si tak cenili. Ak si jedným z nich, čo ti môže pomôcť vyrovnať sa s touto zmenou? Posilňuj si vzťah k Jehovovi tak, že si budeš denne čítať Božie Slovo a uvažovať o tom, čo si si prečítal. Okrem toho sa naplno zapoj do služby so svojím novým zborom. Jehova nikdy nezabudne na tých, ktorí mu verne slúžia!

Ani keď už toho nedokážu urobiť toľko ako v minulosti. Ži jednoducho. Nedovoľ, aby prílišné starosti spojené so životom v tomto Satanovom svete udusili tvoje duchovné aktivity. (Mat. 13:22) Nepodľahni tlaku sveta ani priateľov či príbuzných, ktorí ti s dobrým úmyslom hovoria, aby si sa finančne zabezpečil. (1. Jána 2:15–17) Dôveruj Jehovovmu sľubu, že sa postará, aby si v pravý čas dostal všetko, čo potrebuješ po duchovnej, emocionálnej i materiálnej stránke. (Hebr. 4:16; 13:5, 6)

PS: Situácia vo svete sa neustále mení a preto musíme byť pripravení na to, aby sme nestratili krok s našim Stvoriteľom a jeho synom Ježišom Kristom! Ako? No predsa neustále si brať ako príklad Božích služobníkov v minulosti, ale hlavne proroka Daniela, ktorého nám Kristus radil sledovať!

w19.08 20 ods. 4;21 ods. 7 – 8

Skryť Zatvoriť reklamu