Jehova stvoril ľudí na potešenie z večného života!

“Ako smrť je prostredníctvom človeka, tak aj vzkriesenie mŕtvych prichádza prostredníctvom človeka.” - 1. Kor. 15:21.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Z viacerých dôvodov môžeme dôjsť k záveru, že tí, ktorí budú vítať vzkriesených, spoznajú svojich blízkych. Zoberme do úvahy prípady vzkriesenia, ktoré sa už stali. Zdá sa, že Jehova znovu stvorí ľudí tak, aby vyzerali, rozprávali a premýšľali rovnako ako krátko pred smrťou. Spomeňme si, že Ježiš prirovnal smrť k spánku!

A vzkriesenie k prebudeniu zo spánku. (Mat. 9:18, 24; Ján 11:11–13) Keď sa človek prebudí zo spánku, je rovnaký ako predtým a pamätá si tie isté veci. Tak to bolo aj s Lazarom. Bol mŕtvy štyri dni, takže jeho telo sa už začalo rozkladať. Ale keď ho Ježiš vzkriesil, jeho sestry ho hneď spoznali a Lazar ich zjavne spoznal tiež. (Ján 11:38–44; 12:1, 2)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Vytvorenie Adama, prvého človeka z “prachu Zeme” na samom začiatku bolo zložitejšie ako ho znovu stvoriť po jeho smrti! A pamäť Stvoriteľa je nekonečná na znovustvorenie už všetkých zosnulých, ktorí si to zaslúžia!

w20.08 14 ods. 3;16 ods. 8

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 953
  •  | 
  • Páči sa:  229x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu