Jehova upokojuje svojich synov v každej tiesni!

Písmo: A- | A+

“Keď ma premáhala úzkosť, utešoval si ma a vlieval mi pokoj.” - Žalm 94:19. Žijeme na konci tohoto zlého sveta!

Trápila ťa niekedy úzkosť? Možno niekto povedal alebo urobil niečo, čo ťa zranilo, alebo si sám urobil niečo podobné a teraz si to vyčítaš. Napríklad možno si sa dopustil nejakej chyby a robíš si starosti, či ti Jehova odpustí. A ešte ťažšie to môže byť vtedy, keď si myslíš, že tvoja úzkosť je prejavom slabej viery, a preto sa považuješ za zlého človeka. Pouvažuj však o niekoľkých príkladoch z Biblie. 

Anna, matka proroka Samuela, mala pevnú vieru. No keď zažívala zlé zaobchádzanie v rodine, premohla ju úzkosť. (1. Sam. 1:7) Apoštol Pavol mal tiež silnú vieru, ale aj tak naňho doliehala „starosť o všetky zbory“. (2. Kor. 11:28) Kráľ Dávid mal takú veľkú vieru, že Jehova si ho mimoriadne obľúbil. (Sk. 13:22) Napriek tomu sa dopustil chýb, ktoré ho veľmi trápili. (Žalm 38:4) Jehova utešoval každého z týchto svojich služobníkov a vlieval mu pokoj. 

PS: Úzkosť je vlastnosť blízka všetkých nedokonalých ľudí! Spolu s inými znepokojujúcimi pocitmi v tomto zlom svete! Využijme ich na to, aby sme si uvedomili, že sme nedokonalí a zároveň aj pominuteľní!

w20.02 20 ods. 1 – 2

Skryť Zatvoriť reklamu