Jehovah deň/deň nášho Pána Ježiša Krista príde ako zlodej!

Písmo: A- | A+

“Veď sami dobre viete, že Jehovov deň príde ako zlodej v noci.” - 1. Tesaloničanom 5:2. Jehovov deň v minulosti je dnes deň nášho Pána Ježiša Krista!

Do začiatku „Jehovovho dňa“ zostáva už len krátky čas. Čo od nás Jehova očakáva? Chce, aby sme sa usilovne zapájali do zvestovateľskej služby a mali „hojnosť práce v Pánovom diele“. (1. Kor. 15:58) Keď Ježiš hovoril o všetkých tých významných veciach, ktoré sa mali odohrávať v posledných dňoch, dodal: „Najprv sa vo všetkých národoch musí zvestovať dobré posolstvo.“ (Mar. 13:4, 8, 10; Mat. 24:14) Vždy, keď ideš do služby, podieľaš sa na spĺňaní tohto biblického proroctva. 

Každý rok reaguje na dobrú správu o Kráľovstve stále viac ľudí. Zamysli sa napríklad nad tým, ako vzrástol počet hlásateľov Kráľovstva v týchto „posledných dňoch“. V roku 1914 bolo 5 155 zvestovateľov v 43 krajinách. Dnes je ich vyše osem a pol milióna v 240 krajinách! Ale naša práca sa ešte neskončila. Musíme naďalej oznamovať, že Božie Kráľovstvo je jediným riešením problémov ľudstva. (Žalm 145:11–13)

PS: Od príchodu Ježiša Krista ako základná časť “semena ženy” sa Jehovov deň starovekých Božích prorokov stal dňom nášho Pána Ježiša Krista! A ten prichádza, podľa jeho vlastných slov, ako zlodej v noci!

w19.10 8 ods. 3;9 – 10 ods. 7 – 8

Skryť Zatvoriť reklamu