Ježiš je hlava zboru s autoritou nad celým vesmírom!

Písmo: A- | A+

“Keď sme si vážili našich ľudských otcov, ktorí nás vychovávali, nemali by sme sa o to ochotnejšie podriaďovať Otcovi nášho duchovného života, aby sme žili?” - Hebrejom 12:9.

Jehova je náš Stvoriteľ, a preto by sme sa mu mali podriaďovať. (Zjav. 4:11) Má právo určovať normy správania. Ďalší dôležitý dôvod, prečo by sme ho mali poslúchať, je ten, že jeho spôsob vlády je ten najlepší. V priebehu dejín mali mnohí vládcovia určitú mieru moci a autority. No v porovnaní s nimi je Jehova tým najmúdrejším, najláskavejším, najmilosrdnejším a najsúcitnejším vládcom. (2. Mojž. 34:6; Rim. 16:27; 1. Jána 4:8

Podriadenosť Jehovovi dávame najavo tak, že sa ho snažíme poslúchať a odolávame sklonu spoliehať sa sami na seba. (Prísl. 3:5) Keď spoznávame jeho nádherné vlastnosti, je pre nás ľahšie ho poslúchať. Prečo? Lebo tieto vlastnosti vidno zo všetkého, čo robí. (Žalm 145:9) Čím viac ho spoznávame, tým viac ho milujeme. A keď ho milujeme, nepotrebujeme rozsiahly zoznam pravidiel, čo máme robiť a čo nie.

PS: Manipulácia ovečiek je často veľmi nepozorovateľná pre neskúsených uctievateľov Jehovu Boha, vrátane pomazaných bratov Ježiša Krista hlavne v dnešných kritických časoch konca!

w19.09 14 ods. 1, 3

Skryť Zatvoriť reklamu