Ježiš je so svojimi pomazanými bratmi až do konca!

Písmo: A- | A+

“Poďte ku mne všetci, ktorí ťažko pracujete a ste preťažení, a ja vás občerstvím.” - Matúš 11:28. Ježiš je neviditeľne prítomný s pomazanými až do konca!

Ako môžeme prísť k Ježišovi? Napríklad tak, že sa čo najviac dozvieme o tom, čo hovoril a robil. (Luk. 1:1–4) To za nás nemôže urobiť nikto iný. Každý z nás má osobnú zodpovednosť študovať si Bibliu. Okrem toho k Ježišovi prichádzame tak, že sa dáme pokrstiť a staneme sa jeho učeníkmi. Ježišovo pozvanie prijmeme aj tak, že požiadame o pomoc zborových starších. Ježiš dal tieto „dary v podobe ľudí“, aby sa starali o jeho ovečky. (Ef. 4:7, 8, 11; Ján 21:16; 1. Petra 5:1–3

No ak chceme, aby nám starší pomohli, musíme vynaložiť úsilie a ísť za nimi. Zamysli sa nad tým, čo povedal brat, ktorý sa volá Julian: „Požiadal som starších o pomoc a zistil som, že pastierska návšteva bola jeden z najlepších darov, aký som kedy dostal.“ Verní starší, ako tí dvaja, ktorí navštívili Juliana, nám môžu pomôcť spoznať „Kristovu myseľ“, teda pochopiť, ako Ježiš premýšľal a konal, a napodobňovať ho. (1. Kor. 2:16; 1. Petra 2:21) Takáto pomoc od starších je jeden z najlepších darov, aké nám môžu dať. 

PS: Pomazaní bratia a sestry Ježiša Krista majú Kristovú myseľ a preto sú schopní pochopiť hlboké pravdy a takým spôsobom povzbudiť verné ovečky Veľkého Pastiera, Ježiša Krista!

w19.09 21 ods. 4 – 5

Skryť Zatvoriť reklamu