Ježiš Kristus bol okrem iného aj veľkým revolucionárom!

“[Prejavuj úctu] starším ženám ako matkám, mladším ženám ako sestrám.” - 1. Timotejovi 5:2.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ježiš sa správal k ženám s úctou. Neriadil sa zvykom farizejov, ktorí sa pozerali na ženy zhora. Nerozprávali sa so ženami na verejnosti a už vôbec nie o duchovných veciach. Naopak, Ježiš zapájal ženy do hlbokých duchovných rozhovorov, ktoré viedol so svojimi učeníkmi. (Luk. 10:38, 39, 42) Dovolil tiež, aby ho ženy sprevádzali, keď cestoval po mestách a dedinách a oznamoval dobrú správu. (Luk. 8:1–3)

A poctil ich tým, aby apoštolom oznámili správu o jeho vzkriesení. (Ján 20:16–18) Apoštol Pavol pripomenul Timotejovi, aby si ženy vážil. Uznával, že to bola Timotejova matka a stará matka, ktoré sa ako prvé zaslúžili o to, že Timotej poznal „sväté spisy“. (2. Tim. 1:5; 3:14, 15) Pavol sa vo svojom liste Rimanom menovite zmienil o niektorých sestrách a dal ich pozdraviť. Nielenže si všímal všetku ich prácu pre Pána, ale sa aj vyjadril, že im je za ňu veľmi vďačný. (Rim. 16:1–4, 6, 12; Fil. 4:3)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Ježiš Kristus vniesol medzi uctievaľov Jehovu Boha novú kultúru, kresťanskú, ktorá bude plne akceptovaná po jeho druhom príchode, keď poctí svojich verných pomazaných spolubratov neporovnateľnou slávou zapečatenia!

w21.02 15 ods. 5 – 6

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu