Ježiš Kristus dal dokonalý príklad pre pastierov v zbore!

Písmo: A- | A+

“Pánov otrok sa však nemá hádať, ale má byť ku všetkým láskavý, spôsobilý vyučovať a má sa ovládať, aj keď mu krivdia.” - 2. Timotejovi 2:24.

Priaznivá reakcia ľudí na dobrú správu často závisí viac od toho, ako im ju predložíme, než od toho, čo im povieme. Ľudia sú radi, keď sme láskaví, taktní a úprimne sa o nich zaujímame, keď im svoje názory nevnucujeme, ale snažíme sa chápať ich postoj k náboženstvu. Keď sa Pavol rozprával so Židmi, citoval Božie Slovo. Ale šo urobil, keď hovoril s gréckymi filozofmi na Areopágu?

Nepovedal, že cituje z Písma. (Sk. 17:2, 3, 22–31) Ako sa môžeme riadiť jeho príkladom? Keď sa rozprávaš s človekom, ktorý neuznáva Bibliu ako autoritu, možno je lepšie nepoužívať slovo Biblia. Ak si myslíš, že by niekomu bolo nepríjemné, keby iní videli, že mu z nej čítaš, skús mu ukázať biblické verše nejakým menej nápadným spôsobom, napríklad v elektronickom zariadení. 

PS: Diskrétnosť sa vyžaduje od užiteľov svedkov Jehovových na efektívne zvestovanie dobrého posolstva o Božom nebeskom Kráľovstve! Len tak budú ľudia povzbudení počúvať pravdu!

w19.07 21 ods. 5 – 6

Skryť Zatvoriť reklamu