Ježiš Kristus dal príklad pastierom o správnom priateľstve!

Písmo: A- | A+

“Pravý priateľ miluje stále a je bratom, ktorý sa narodil pre čas trápenia.” Príslovia 17:17. Hlavne dnes!

Keď robíme hoci len malé láskavé skutky pre niekoho, kto stratil manželského partnera, uisťujeme ho, že ho máme radi. Teraz obzvlášť potrebujú dobrých priateľov. Ako môžeš byť takým priateľom? Môžeš ich pozvať na jednoduché jedlo. Môžeš im ponúknuť, že spolu strávite voľný čas alebo že pôjdete do služby. Ďalšou možnosťou je pozvať ich z času na čas na rodinné uctievanie. Ak to budeš robiť, Jehova bude mať radosť!

Pretože „je blízko tých, ktorí majú zlomené srdcia“, a je ochrancom vdov. (Žalm 34:18; 68:5) Zanedlho, keď Božie Kráľovstvo zavládne nad zemou, „budú predchádzajúce tiesne úplne zabudnuté“. Veľmi sa tešíme na to, keď „sa skoršie veci nebudú pripomínať, ani nevstúpia do srdca“. (Iz. 65:16, 17) Dovtedy sa navzájom utešujme a slovami i skutkami dávajme najavo, že milujeme každého, kto patrí do našej duchovnej rodiny. (1. Petra 3:8)

PS: Verný a Rozvážny Otrok, ktorého Ježiš Kristus ustanovil nad svojou čeľaďou má zodpovednosť duchovne ich kŕmiť a presne tak, ako to robil Kristus, byť aj dobrým priateľom!

w19.06 25 ods. 18 – 19

Skryť Zatvoriť reklamu