Ježiš Kristus je dokonalý obraz neviditeľného Boha!

“Ježiš Kristus povedal Filipovi: “Kto videl mňa, videl aj Otca. Ako môžeš povedať: ‚Ukáž nám Otca‘?” - Ján 14:9.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Biblia je jediný spoľahlivý záznam o tom, čo pre teba Ježiš urobil a stále robí. Rozvíjaj si k Ježišovi lásku. Keď to budeš robiť, vypestuješ si aj lásku k Jehovovi. Prečo to môžeme povedať? Lebo Ježiš prejavuje rovnaké vlastnosti ako jeho Otec. Čím lepšie spoznáš Ježiša, tým lepšie budeš chápať, ako Jehova zmýšľa a koná, a posilníš si k nemu vzťah. Premýšľaj napríklad o tom, aký súcitný bol Ježiš k chudobným, chorým a bezbranným ľuďom, ktorými druhí pohŕdali.

Premýšľaj tiež o praktických radách, ktoré ti dáva, a ako sa ti zlepšil život, keď si ich uplatnil. (Mat. 5:1–11; 7:24–27) Čím viac budeš premýšľať o tom, akú obeť Ježiš priniesol, aby nám mohli byť odpustené hriechy, tým viac ho budeš milovať. (Mat. 20:28) Keď si uvedomíš, že Ježiš bol ochotný za teba zomrieť, pravdepodobne ťa to podnieti robiť pokánie a prosiť Jehovu o odpustenie. (Sk. 3:19, 20; 1. Jána 1:9) A keď budeš milovať Ježiša a Jehovu, budeš sa chcieť priateliť s ľuďmi, ktorí ich milujú tiež.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Krstom sme oddali naše životy Jehovovi Bohu a tým napodobňujeme jeho syna, Ježiša Krista! On dal svoj život za nás a preto je našim vodcom v našom večnom živote! Žiadny človek nemôže od nás také niečo očakávať!

w20.03 5 – 6 ods. 10 – 12

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 864
  •  | 
  • Páči sa:  140x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu