Ježiš nás povzbudzuje byť neustále na pozore!

Písmo: A- | A+

“Lebo videnie sa splní v určenom čase, náhli sa k svojmu koncu a nesklame. Aj keby sa zdržalo, čakaj naň! Lebo sa určite splní, neoneskorí sa!” - Habakuk 2:3.

Je prirodzené, že túžime po splnení Jehovových úžasných sľubov. Keď sa však nespĺňajú podľa našich predstáv, mohlo by to viesť k tomu, že by sme poľavili v horlivosti. Mohli by sme sa dokonca vzdať v našom kresťanskom behu. (Prísl. 13:12) Niečo podobné sa odohralo začiatkom 20. storočia. V tom čase mnohí pomazaní kresťania očakávali, že svoju nebeskú odmenu dostanú v roku 1914. Ako sa verní kresťania vyrovnali s tým, že sa ich očakávania nenaplnili? 

Nevzdali sa svojho kresťanského behu, pretože sa sústreďovali v prvom rade na to, aby verne konali Božiu vôľu, a nie na nebeskú odmenu. Boli odhodlaní vytrvalo pokračovať v pretekoch o život. Aj ty určite túžiš po tom, aby Jehova posvätil svoje meno, obhájil svoje právo vládnuť a splnil všetky svoje sľuby. Buď si istý, že to všetko sa stane v čase, ktorý stanovil. Dovtedy sa naplno zapájaj do služby Bohu a nikdy nedovoľ, aby si pre nenaplnené očakávania v službe spomalil.

PS: Nevenovali sa skutočnosti, že ich predpovede sa vôbec nesplnili! Ani tomu, že veľké množstvo veriacich bolo klopýtaných! Aké výsledky môžu očakávať od svojej spoločnosti?

w19.08 4 – 5 ods. 9 – 10

Skryť Zatvoriť reklamu