Každý máme svojsky dar od Jehovu Boha!

“Nech každý skúma svoje skutky..aby mal radosť z vlastných úspechov, a nie z toho, že sa s niekým porovnáva.” - Gal 6:4.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ak podľa rady apoštola Pavla preskúmaš „svoje skutky“, zistíš, že aj ty máš nejaký výnimočný dar. Napríklad starší možno nie je najlepší rečník, ale priviedol už mnohých k pravde. Možno nie je až taký dobrý organizátor ako iní starší v zbore, ale je známy ako láskavý pastier a zvestovatelia za ním radi chodia, keď potrebujú nejakú biblickú radu.

Alebo ho všetci poznajú ako pohostinného brata. (Hebr. 13:2, 16) Keď si uvedomíš, aké sú tvoje silné stránky, budeš mať dobrý pocit, že aj ty máš niečo, čím môžeš byť pre zbor užitočný. A potom nebudeš závidieť druhým bratom, že majú schopnosti, ktoré ty nemáš. Bez ohľadu na to, aké je naše miesto v zbore, každý z nás by sa mal snažiť zlepšovať v službe a rozvíjať si svoje schopnosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Čím viac študuješ písanie pomocníkov vedúceho zboru, tým viac spoznávaš  taktiku zavádzania členov spoločnosti SV! Najprv ťa upozornia, že aj ty máš pozitívne vlastnosti a potom ospravdlňujú nedostatky starších v kresťanskom zbore!

w20.08 23 – 24 ods. 16 – 18

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu