Keď je Boh s námi, nikto nám nemôže ublížiť!

“Aj keby proti mne nepriatelia vytiahli do vojny, budem sa spoliehať na Boha.” - Žalm 27:3.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Poučiť sa môžeme aj z príkladov ľudí, ktorí nezostali pokojní, ale premohli ich obavy a nevložili dôveru v Jehovu. Keď o nich budeme uvažovať, môžeme sa vyhnúť chybám, ktoré urobili. Napríklad kráľ Asa sa v prvých rokoch svojej vlády obracal v problémoch na Jehovu. Ale neskôr začal brať záležitosti do vlastných rúk. (2. Kron. 16:1–3, 12) Na prvý pohľad sa mohol jeho plán požiadať o pomoc v boji proti Izraelu Sýrčanov javiť ako dobrý ťah. Ale hoci izraelské vojsko odtiahlo, pokoj v Judsku netrval dlho.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jehova prostredníctvom svojho proroka odkázal Asovi: „Pretože si sa spoľahol na sýrskeho kráľa a nie na Jehovu, svojho Boha, vojsko sýrskeho kráľa uniklo z tvojich rúk.“ (2. Kron. 16:7) Musíme si dávať pozor, aby sme neboli takí sebaistí, že by sme brali záležitosti do vlastných rúk a nehľadali by sme rady v Jehovovom Slove. Aj keď sa ocitneme v naliehavej situácii, zostaňme pokojní. Spoľahnime sa na Jehovu a on nám pomôže správne sa rozhodnúť.

PS: Nie nadarmo povzbudzoval apoštol Ján svojich pomazaných spolubratov a sestry slovami: “Milovaní, neverte každému učeniu, ktoré tvrdí, že je od Boha, ale overujte si, či pochádza od Boha, lebo do sveta vyšlo mnoho falošných prorokov.” - 1. Jána 4:1:

SkryťVypnúť reklamu

w21.01 6 ods. 13 – 15

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu