Keď nemôžeme v našej osobnej situácii nič zmeniť!

“Izmaeliti priviedli Jozefa do Egypta, kúpil ho Egypťan Putifár, faraónov dvoran a veliteľ stráže.” - 1. Mojžišova 39:1.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Jozef ako otrok a neskôr ako väzeň nemohol na svojej situácii nič zmeniť. Ale napriek tomu neprepadal zúfalstvu. Ako je to možné? Nezameriaval sa na to, čo nemôže robiť, ale usilovne vykonával prácu, ktorá mu bola pridelená. A vždy sa snažil páčiť Jehovovi, lebo on bol tou najdôležitejšou osobou v jeho živote. Jehova si to cenil a žehnal všetko, čo Jozef robil. (1. Mojž. 39:21–23) Jozefov príbeh nám pripomína, že tento svet je krutý a musíme počítať s tým, že ľudia s nami budú zaobchádzať nespravodlivo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Môžu nám ukrivdiť dokonca aj naši spolukresťania. Ale ak je Jehova našou Skalou, čiže útočiskom, neskľúči nás to natoľko, že by sme mu prestali slúžiť. (Žalm 62:6, 7; 1. Petra 5:10) Spomeňme si aj na to, že Jozef mohol mať len okolo 17 rokov, keď ho Jehova poctil tým, že mu dal prorocké sny. Z toho vidíme, že Jehova dôveruje mladým ľuďom, ktorí mu slúžia. Dnes sa mnohí mladí podobajú Jozefovi. Aj oni majú pevnú vieru v Jehovu. A niektorí z nich boli dokonca nespravodlivo uväznení za to, že odmietli urobiť kompromis a zostali verní Bohu. (Žalm 110:3)

PS: Jozef je len jeden z nekonečných prorockých biblických predobrazov znázorňujúcich postoj spolukresťanov k pomazaným bratom Ježiša Krista a adoptovaným synom Jehovu Boha!

SkryťVypnúť reklamu

w20.12 16 ods. 3;17 ods. 5, 7

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu