Keď sa konečne naplní Nový Kresťanský Zákon!

“Neste bremená jedni druhých a tak naplníte Kristov zákon.” - Galatským 6:2.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ako Ježiš vyučoval ľudí? Po prvé, učil ich tým, čo hovoril. Jeho slová mali váhu, pretože učil pravdu o Bohu, hovoril o skutočnom zmysle života a poukazoval na Božie Kráľovstvo ako na jediný prostriedok na riešenie problémov ľudstva. (Luk. 24:19) Po druhé, vyučoval svojím príkladom. Tým, ako žil, ukázal svojim nasledovníkom, ako by mali žiť. (Ján 13:15) Kedy Ježiš vyučoval?

Robil to počas svojej služby na zemi. (Mat. 4:23) Svojich nasledovníkov učil aj krátko po svojom vzkriesení. Napríklad zjavil sa skupine viac ako 500 učeníkov a poveril ich, aby robili ďalších učeníkov. (Mat. 28:19, 20; 1. Kor. 15:6) Je Hlavou zboru, a preto dával kresťanom pokyny aj po svojom návrate do neba. Napríklad asi v roku 96 n. l. povzbudil a usmernil pomazaných kresťanov prostredníctvom apoštola Jána. (Kol. 1:18; Zjav. 1:1)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: “Toto je zjavenie, ktoré dal Boh Ježišovi Kristovi, aby ukázal svojim otrokom, čo sa má zakrátko stať. A Ježiš poslal svojho anjela, prostredníctvom ktorého predložil zjavenie v symbolických obrazoch svojmu otrokovi Jánovi.” - Zjavenie 1:1. Podobne, ako s biblickou knihou Zjavenie, tak bolo aj s ostatnými 65 knihami Biblie!

w19.05 3 ods. 4 – 5

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 868
  •  | 
  • Páči sa:  144x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu