Keď sa skončí zvestovanie posolstva o Kráľovstve!

Písmo: A- | A+

“Všetkým národom sa najprv musí zvestovať dobrá správa.” - Marek 13:10.

Našu zvestovateľskú činnosť budeme vykonávať dovtedy, kým Jehova nepovie, že je skončená. Dokedy budú mať ľudia príležitosť spoznať pravdu? (Ján 17:3) To nevieme. Vieme však, že tí, ktorí sú „správne naklonení k večnému životu“, budú môcť priaznivo zareagovať na dobrú správu, až kým sa nezačne veľké súženie. (Sk. 13:48) Ako môžeme pomáhať týmto ľuďom, kým nebude neskoro? Jehova nám prostredníctvom svojej organizácie poskytuje všetko!


Všetko, čo potrebujeme, aby sme mohli učiť ľudí o Biblii. Napríklad pravidelne nás vyučuje na našich týždenných zhromaždeniach. Učíme sa na nich, čo máme povedať pri prvom rozhovore a na opätovných návštevách. A keď dáš človeku, s ktorým si mal príjemný rozhovor, leták alebo časopis, môže sa z neho dozvedieť viac, kým ho opäť navštíviš. Každý z nás má osobnú zodpovednosť, aby sa každý mesiac zúčastňoval na zvestovateľskej službe.


PS: Zvestovanie posolstva o Kráľovstve sa skončí, keď sa naplní počet 144 000 pomazaných bratov Ježiša Krista! Zároveň podľa inšpirovaných slov apoštola Pavla sa to stane vtedy, keď nastane veľké odpadlíctvo a muž Bezzákonia bude zjavený, ktorého Ježiš pomenoval synom Zničenia, presne tak, ako Judáša Iškariotského!


w19.10 9 ods. 7;10 ods. 9 – 10

Skryť Zatvoriť reklamu