Keď slepí vedú slepých alebo duchovne nevidiacich!

Písmo: A- | A+

“Šťastní ste, keď vás ľudia nenávidia a keď vás vylúčia spomedzi seba, potupia vás a pošpinia vaše meno pre Syna človeka.” - Lukáš 6:22.

Čo Ježiš myslel týmito slovami? Nechcel tým povedať, že kresťania sa budú tešiť, keď ich druhí budú nenávidieť. Skôr to povedal preto, lebo si uvedomoval, aká je realita. Nie sme časťou tohto sveta. Žijeme podľa Ježišovho učenia a zvestujeme rovnakú správu ako on. Preto nás svet nenávidí. (Ján 15:18–21) Chceme sa páčiť Jehovovi. Keď nás ľudia nenávidia, pretože milujeme nášho Otca, nemusíme sa tým trápiť, lebo nerobíme nič zlé.


Nesmieme si však myslieť, že naša hodnota sa meria podľa toho, akí sme obľúbení. Nevieme, kedy sa zdvihne vlna prenasledovania alebo vláda dokonca zakáže našu činnosť. Ale vieme, že už teraz sa na to môžeme pripravovať. Ako? Posilňujme si vzťah k Jehovovi, pracujme na odvahe a učme sa vyrovnávať s nenávisťou. Keď sa pripravíme už dnes, pomôže nám to zostať verní v budúcnosti.


PS: Duchovne slepí alebo nechápaví si neuvedomujú spôsob, akým sú vedení v týchto neporovnateľných časoch systému vecí bezprostredne pred koncom časov alebo ako to Ježiš povedal - v “čase konca” alebo "v deň nášho Pána Ježiša Krista"!


w19.07 6 ods. 17;7 ods. 18,

Skryť Zatvoriť reklamu