Keď veriaci stratí dôveru v svojich bratov-pastierov!

Písmo: A- | A+

“Veď Boh vás posilňuje a dáva vám túžbu i silu konať to, čo sa mu páči.” - Filipanom 2:13.

Jehova nám môže dať túžbu konať to, čo je správne. Možno sa dozvieme, že náš zbor alebo nejaký iný potrebuje konkrétnu pomoc. To nás môže podnietiť, aby sme sa spýtali sami seba: Ako by som mohol pomôcť? Alebo možno dostaneme nejakú náročnú úlohu a uvažujeme, či ju zvládneme. Alebo po prečítaní nejakej biblickej pasáže začneme uvažovať: Ako by som tieto myšlienky mohol uplatniť a pomôcť druhým? Keď Jehova vidí, že sme ochotní sa nad sebou zamyslieť, môže v nás roznietiť túžbu dať sa viac k dispozícii.


Môže nám dať aj silu konať to, čo sa mu páči. (Iz. 40:29) Ako? Napríklad pomocou svätého ducha dokáže zlepšiť naše prirodzené schopnosti. (2. Mojž. 35:30–35) Môže to urobiť aj prostredníctvom svojej organizácie, ktorá nás vyškolí, ako vykonávať určité úlohy. Ak nemáš istotu, ako si spĺňať zverenú úlohu, popros niekoho o pomoc. A nezabudni, že môžeš kedykoľvek požiadať nášho štedrého nebeského Otca o „moc, ktorá je nad to, čo je prirodzené“. (2. Kor. 4:7; Luk. 11:13)

PS: Presne tak - Jehova Boh, náš nebeský Otec, nám môže dať silu konať to, čo sa páči jemu a nie jeho ľudským pastierom a predstaviteľom, ktorí v prvom rade hľadajú slávu pra samých seba!


w19.10 20 ods. 3;21 ods. 4

Skryť Zatvoriť reklamu