Kedy definitívne skončil Mojžišov Zákon!

“Neste bremená jedni druhých a tak naplníte Kristov zákon.” - Galaťanom 6:2.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Jehova miluje svojich služobníkov. Vždy ich miloval a vždy aj bude. Miluje aj spravodlivosť. (Žalm 33:5) Preto si môžeme byť istí dvomi vecami: Po prvé, Jehovu to bolí, keď niekto zaobchádza s jeho služobníkmi nespravodlivo, a po druhé, zabezpečí, aby sa s nimi zaobchádzalo spravodlivo. Zákon, ktorý dal Izraelitom prostredníctvom Mojžiša, bol založený na láske a viedol ich k tomu, aby s každým, i s tým najzraniteľnejším, zaobchádzali spravodlivo. (5. Mojž. 10:18)

Z tohto Zákona vidno, ako Jehovovi veľmi záleží na jeho služobníkoch. Mojžišovský Zákon prestal platiť v roku 33 n. l., keď bol založený kresťanský zbor. Zostali kresťania bez zákona, ktorý je založený na láske a zabezpečuje spravodlivosť? V žiadnom prípade! Mali nový zákon – „Kristov zákon“. Ježiš nedal svojim nasledovníkom nejaký zoznam zákonov, ale dal im pokyny, príkazy a zásady, podľa ktorých majú žiť. „Kristov zákon“ zahŕňa všetko, čo Ježiš učil.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Podľa biblického proroctva, Jehova Boh “predĺžil” milosrdne Mojžišovský Zákon pre židovský národ až do roku 36 n.l.: “Pre mnohých bude udržiavať zmluvu v platnosti jeden týždeň. A v polovici týždňa ukončí obete a obetné dary…” - Daniel 9:27.


w19.05 2 – 3 ods. 1 – 3

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 822
  •  | 
  • Páči sa:  98x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu