Kedy nastane čas pre SJ utiecť z Veľkého Babylona?

Písmo: A- | A+

“Priženieš sa proti nim ako búrka a pokryješ krajinu ako mračná, ty i všetky tvoje vojská a mnoho národov s tebou.“‘ - Ezechiel 38:9.

Boh nedovolí, aby národy zničili jeho ľud. Jehovovi služobníci sú hrdí na to, že môžu nosiť jeho meno. Poslúchli jeho príkaz utiecť z Veľkého Babylona. (Sk. 15:16, 17; Zjav. 18:4) Usilovne pomáhajú aj iným, aby z neho utiekli. Preto nedostanú „časť z jeho rán“. No ich viera bude vyskúšaná. (Ezech. 38:2, 8) Po zničení falošného náboženstva bude Boží ľud jediný, kto bude uctievať Boha. 

Budú ako osamotený strom, ktorý zostane stáť po silnej búrke. Satana to, samozrejme, rozzúri. Svoj hnev si vyleje tak, že použije „nečisté inšpirované výroky“, čiže démonskú propagandu, ktorá podnieti koalíciu národov zaútočiť na Božích služobníkov. (Zjav. 16:13, 14) Táto koalícia národov je v Biblii nazvaná „Góg z krajiny Magóg“. Keď národy zaútočia proti Jehovovmu ľudu, začne sa armagedonská vojna. (Zjav. 16:16

PS: Uctievatelia Jehovu Boha ešte nemali možnosť uciecť z Veľkého Babylona, pretože ešte ním neboli podmanení! To sa ale stane v krátkej budúcnosti a potom bude veľmi ťažké-nemožné utiecť pre tých, ktorí sa neudržali byť bdelí!

w19.09 11 ods. 12 – 13

Skryť Zatvoriť reklamu