Kedy začne Kristus vládnuť ako kráľ duchovného Izraela?

Písmo: A- | A+

“Stane sa veľkým a bude sa volať Syn Najvyššieho. Boh Jehova mu dá trón jeho otca Dávida a bude navždy kraľovať nad Jakobovým rodom a jeho kraľovanie sa nikdy neskončí.“ - Lukáš 1:32, 33.

Ako týmto Gabrielovým slovám rozumela Mária? Vyvodila z nich záver, že Ježiš nahradí kráľa Herodesa alebo niektorého z jeho nástupcov a bude vládnuť ako kráľ v Izraeli? Keby to tak bolo, Mária by bola matkou kráľa a spolu s rodinou by žila v kráľovskom paláci. Ale nikde v Biblii nečítame, že by vyjadrila prianie získať výsadné postavenie v kráľovstve. Vďaka tomuto detailu si ešte viac uvedomujeme, že Mária bola mimoriadne pokorná žena. 

Pamätaj, že tvojím hlavným cieľom pri štúdiu Božieho Slova a našich publikácií je vytvoriť si bližší vzťah k Jehovovi. Okrem toho je dôležité, aby si premýšľal o tom, „akým [si] človekom“ a v čom sa potrebuješ zlepšiť, aby si robil radosť Jehovovi. (Jak. 1:22–25; 4:8) Na začiatku každého štúdia popros v modlitbe Jehovu o svätého ducha. Úpenlivo ho pros, aby ti pomohol mať čo najväčší úžitok zo študijnej látky a aby ti pomohol pochopiť, v čom sa potrebuješ zlepšiť.

PS: Keď Ježýiš Kristus začne vládnuť, potom aj jeho 144 000 už pomazaných a zapečatených spolukráľov bude vládnuť s ním! Zatiaľ sa to ešte nestalo, ale čas na Ježišovu prehliadku svojho pomazaného ostatku sa už priblížil!

w19.05 30 ods. 18;31 ods. 19

Skryť Zatvoriť reklamu