Komu dáva dnes Jehova Boh svojho svätého ducha?

Písmo: A- | A+

Veď proroctvo nikdy nebolo vyslovené z vôle človeka, ale ľudia hovorili Božie slová pod vedením svätého ducha.” - 2. Petra 1:21.

Ak má námorník využiť silu vetra, musí urobiť dve veci. Po prvé, musí sa s loďou dostať tam, kde fúka vietor. Keby zostal v prístave, ďaleko od miest, kde duje vietor, jeho plachetnica by sa nemohla ani pohnúť. Po druhé, námorník musí vytiahnuť plachty a čo najviac ich napnúť. Loď sa pohne dopredu len vtedy, keď námorník rozvinie plachty, aby sa do nich mohol oprieť vietor. Aj my dokážeme vytrvať v službe Jehovovi!

 

Ale len ak využívame pomoc svätého ducha. Aby na nás mohol pôsobiť, musíme urobiť dve veci. Po prvé, musíme sa zapájať do činností, kde na nás môže pôsobiť. Po druhé, musíme „napnúť svoje plachty“, čiže vynakladať v týchto činnostiach čo najväčšie úsilie. (Žalm 119:2

) S pomocou svätého ducha sa dokážeme „preplaviť cez rozbúrené more“ v podobe prenasledovania a ťažkostí a budeme mať silu vytrvať až do konca.

 PS: Tak, ako Jehova Boh inšpiroval v minulosti svojich prorokov, tak je to aj dnes! Jehova Boh cez svojho syna, Ježiša Krista, dáva svojho ducha pomazania svojim moderným prorokom - pomazaným bratom Ježiša Krista!

 w19.11 9 ods. 810 ods. 11

Skryť Zatvoriť reklamu