reklama

Komu dáva Sväté Písmo prednosť v súčasnosti!

“A počul som počet zapečatených: 144 000 zo všetkých izraelských kmeňov.” - Zjavenie 7:14.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Jehova odmení vernosť Kristových pomazaných bratov a stanú sa kráľmi a kňazmi s Kristom v nebi. (Zjav. 20:6) Jehova a všetci, ktorí tvoria jeho duchovnú rodinu v nebi, sa budú veľmi tešiť, keď uvidia, ako všetkých 144 000 dostane svoju nebeskú odmenu. Apoštol Ján najprv počul, že kráľov a kňazov bude 144 000, a potom videl niečo pozoruhodné – „veľký zástup“, ktorý prežije Armagedon. Táto druhá skupina je oveľa väčšia a jej počet nie je ohraničený. (Zjav. 7:9, 10)

Sú „oblečení do bieleho rúcha“, čo naznačuje, že sa „zachovali bez poškvrny“ od Satanovho sveta a zostali verní Bohu a Kristovi. (Jak. 1:27) Volajú silným hlasom, že za záchranu vďačia tomu, čo pre nich urobil Jehova a Ježiš, Boží Baránok. V rukách majú palmové vetvy, čím dávajú najavo, že s radosťou prijímajú Ježiša ako Kráľa, ktorého ustanovil Jehova. (Porovnaj Jána 12:12, 13.)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Veľký zátup, ktorý prežije Armagedon v knihe Zjavenie, bude pozostávať z tých, ktorí budú pomáhať a popdporovať pomazaných bratov Krista v čase ich ťažkostí počas posledných dní a pred koncom súčasného démonického sveta!

w21.01 15 – 16 ods. 6 – 7

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  4 436
  •  | 
  • Páči sa:  726x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu