Komu sa budú v skutočnosti posmievať v posledných dňoch?

Písmo: A- | A+

“Predovšetkým majte na pamäti, že v posledných dňoch prídu posmievači, ktorí sa budú vysmievať tomu, čo je správne. Budú sa riadiť svojimi túžbami.” - 2. Petra 3:3.

S blížiacim sa koncom Satanovho systému môžeme očakávať stále väčšie skúšky vernosti Bohu a jeho Kráľovstvu. Pravdepodobne sa budeme stretávať so stále väčším posmechom. Jedným z dôvodov môže byť naša kresťanská neutralita. Musíme pracovať na svojej vernosti už dnes, aby sme zostali verní aj počas veľkého súženia. Počas veľkého súženia nastane zmena, pokiaľ ide o bratov, ktorí vedú pozemskú časť našej organizácie. 

V určitej chvíli budú všetci pomazaní, ktorí sú ešte na zemi, zhromaždení do neba, aby sa zapojili do armagedonskej vojny. (Mat. 24:31; Zjav. 2:26, 27) To znamená, že vedúci zbor tu už nebude. Veľký zástup však bude naďalej organizovaný. Povedú nás spôsobilí bratia spomedzi iných oviec. Bude potrebné, aby sme týchto bratov verne podporovali a riadili sa pokynmi, ktoré dostanú od Boha. Bude od toho závisieť naše prežitie.

PS: Keďže apoštol Peter citoval z prorockej knihy Jeremiáša a kapitoly, ktorá bola adresovaná odpadlíckym uctievaľom z Judei, je len rozumné vyvodiť záver, že posmievači vzídu z tých, ktorí sa hlásia k pravému uctievaniu dnes!

w19.10 17 ¶13-14

Skryť Zatvoriť reklamu