Komu sa podriaďujú pomazaní bratia Krista!

Písmo: A- | A+

“Keď sme si vážili našich ľudských otcov, ktorí nás vychovávali, nemali by sme sa o to ochotnejšie podriaďovať Otcovi nášho duchovného života, aby sme žili?” - Hebrejom 12:9.

Jedným z dôvodov, prečo je pre nás niekedy náročné podriadiť sa Jehovovi, je naša nedokonalosť a zdedený hriech. Preto máme sklon búriť sa proti autorite. Keď sa Adam a Eva vzbúrili proti Bohu a jedli zo zakázaného ovocia, dali najavo, že si chcú sami určovať, čo je dobré a čo zlé. (1. Mojž. 3:22) Až dodnes väčšina ľudstva prehliada Jehovove normy a riadi sa vlastnými. Aj keď na rozdiel od ľudí zo sveta poznáme Jehovu a milujeme ho, niekedy máme problém vo všetkom sa mu podriadiť.


Zažíval to aj apoštol Pavol. (Rim. 7:21–23) Aj my chceme tak ako Pavol konať to, čo je správne v Jehovových očiach. Ale musíme neustále bojovať proti sklonu robiť to, čo je zlé. Ďalší dôvod, prečo môže byť pre nás náročné podriaďovať sa Jehovovi, je ten, že sme ovplyvnení prostredím, v ktorom sme vyrastali. Mnoho ľudských názorov je v rozpore s tým, čo nás učí Jehova. Preto musíme vynakladať veľké úsilie, aby sme sa týchto názorov zbavili.


PS: Aký mohol byť podnet pre Adama jesť zo zakázaného stromu v Edéne ako to urobila Eva? Zamyslíme sa. Svoju prvú úlohu pomenovať zvieratá, vtákov a ryby urobil “na jedničku” ako dokonalý syn Jehovu Boha! A možno mu to trvalo aj 40 rokov! Ale čakala ho ešte dôležitejšia úloha! Zaľudniť Zem a to mohol urobiť len so svojou manželkou Evou! Ale keď videl, že ona neúposlúchla a podľa rozhodnutia Otca mala zomrieť, aj on sám sa “vzdal života”!


w19.09 15 ods. 4 – 6

Skryť Zatvoriť reklamu