Kontroverzné nariadenia od riadiaceho orgánu v súčasnosti!

Písmo: A- | A+

Priblížte sa k Bohu a on sa priblíži k vám. Očistite si ruky, hriešnici, a očistite si srdcia, vy nerozhodní.” - Jakub 4:8.

Na zhromaždeniach si posilňujeme vzťah k Jehovovi. Náš postoj k nim ukazuje, ako dokážeme v budúcnosti zvládnuť prenasledovanie. (Hebr. 10:24, 25) Prečo? Zamysli sa: Dovoľujem, aby mi v účasti na zhromaždení bránili malé prekážky? Ak áno, ako to bude v budúcnosti, keď budem musieť riskovať svoju bezpečnosť, aby som sa stretol so spoluveriacimi? Ak sme už dnes pevne odhodlaní chodiť na zhromaždenia, nevzdáme sa ani potom, keď nám v tom odporcovia budú brániť. 

Teraz je čas na to, aby sme si zhromaždenia zamilovali. Keď na ne chodíme radi, žiadne ťažkosti, ani vládny zákaz nám nezabráni, aby sme poslúchali Boha viac ako ľudí. (Sk. 5:29) Uč sa naspamäť svoje obľúbené biblické verše. (Mat. 13:52) Možno nemáš dobrú pamäť, ale Jehova ti ich môže svojím mocným svätým duchom pripomenúť. (Ján 14:26) Vďaka nim si môžeš udržať blízky vzťah k Jehovovi a zostať verný v skúškach. 

PS: Jeden zo spôsobov manipulovania človeka, ale aj más vo všeobecnosti je pomaly a postupne v čase presadiť rozpoluplné informácie, ktoré vnesú zmätok do myslí ľudí a tak ich pripravia na kontrolu!

w19.07 3 ods. 5;4 ods. 8 – 9

Skryť Zatvoriť reklamu