Kráľ Dávid bol predobrazom Ježiša Krista!

Písmo: A- | A+

“Keď ho odstránil, dosadil nad nimi kráľa Dávida, o ktorom svedčil slovami: ‚Našiel som Dávida, Izajovho syna, muža príjemného môjmu srdcu, ktorý urobí všetko, čo si želám.‘“ - Skutky 13:22.

Vďaka čomu si Dávid vytvoril taký blízky vzťah k Jehovovi? Vďaka tomu, že spoznával Jehovu zo stvorenia. Keď bol mladý, trávil veľa času vonku, pretože sa staral o otcove ovce. Možno práve vtedy začal uvažovať o Jehovových stvoriteľských dielach. Napríklad keď sa zahľadel na nočnú oblohu, nevidel len množstvo hviezd, ale spoznával aj vlastnosti toho, ktorý ich vytvoril. (Žalm 19:1, 2) A keď uvažoval nad tým, ako úžasne Jehova vytvoril ľudské telo!


A videl v tom jeho nesmiernu múdrosť. (Žalm 139:14) Pri úvahe o Jehovovom stvorení pochopil, aký je v porovnaní s Jehovom bezvýznamný. (Žalm 139:6) Čo sa z toho učíme? Každý deň si všímaj veci okolo seba – rastliny, zvieratá a iných ľudí – a uvažuj, čo sa z toho môžeš naučiť o Jehovovi. Potom sa každý deň dozvieš o svojom milujúcom Otcovi niečo nové. (Rim. 1:20) A uvidíš, že každý deň ho budeš ešte viac milovať.

PS: Staroveký izraelský kráľ Dávid prorocky predobrazil Ježiša Krista, ale bezchybne, bezhriešne! Okrem úvahy nad celým Jehovovým stvorením, viac be sme sa mali zaoberať učením Ježiša Krista v spojitosti s jeho vernými pomazanými bratmi!


w19.12 19 – 20 ods. 15 – 17

Skryť Zatvoriť reklamu