Kresťanská pokora je spôsob pravého vzdelávania!

"Lepšie je otvorené karhanie ako skrývaná láska.” - Príslovia 27:5.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Mali by sme pamätať na to, že keď si niekto dá tú námahu a dá nám radu, pravdepodobne sme urobili väčšiu chybu, než si uvedomujeme. Našou prvou reakciou v takých prípadoch je, že radu odmietneme. Možno máme sklon kritizovať človeka, ktorý nám ju dal, alebo spôsob, akým nám ju dal. Ale ak sme pokorní, prejavíme správny postoj. Pokorný človek si cení rady. Znázornime si to. Predstav si, že si na zhromaždení. 

Rozprávaš sa s niekoľkými spolukresťanmi, keď ťa niekto z nich zoberie nabok a nenápadne ťa upozorní, že máš medzi zubami kúsok jedla. Nepochybne sa cítiš trápne. Ale nie si zároveň vďačný, že ťa na to upozornil? Možno si hovoríš, že ti to mal povedať už skôr. Podobne by sme mali prejaviť pokoru a byť vďační spolukresťanovi, ktorý pozbiera odvahu a dá nám potrebnú radu. Pozerajme sa na neho ako na priateľa, nie ako na nepriateľa. (Prísl. 27:6; Gal. 4:16)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Vymýšľaniu možných spôsobov “karhania” alebo “láskavého upozorňovania” bratov dnes niet konca! A práve tento spôsob sa veľmi často používa na "pokorenie” bratov a sestier v dnešnom kresťanskom zbore, bez ohľadu na vlastné pochybenia, často aj veľmi vážne!

w19.09 5 ods. 11 – 12

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 811
  •  | 
  • Páči sa:  87x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu