Kresťanská vytrvalosť je veľmi vzácna a život zachraňujúca vlastnosť!

Písmo: A- | A+

“A pretože sa bude rozmáhať zlo, ochladne láska mnohých ľudí. Ale kto vytrvá až do konca, bude zachránený.” - Matúš 24:12, 13.

Naša schopnosť vytrvalo znášať ťažkosti nezávisí od vonkajších okolností, ale od toho, či dôverujeme Jehovovi. (Rim. 12:12) Ježišov sľub, o ktorom sa píše v texte na dnešný deň, znamená, že musíme zostať verní Jehovovi napriek akýmkoľvek ťažkostiam. Keď sa nevzdávame v skúškach, ktoré zažívame dnes, získame silnú vieru, ktorá nám pomôže zachovať si vernosť vo veľkom súžení. Ako v prípade vytrvalosti, ani naša odvaha nezávisí od toho, aké máme schopnosti, ale od toho, či sa spoliehame na Jehovu. 

Ako si môžeme posilňovať dôveru v Jehovu? Tak, že si denne čítame jeho Slovo a rozjímame o tom, ako zachraňoval svojich služobníkov v minulosti. (Žalm 68:20; 2. Petra 2:9) Keď na nás vo veľkom súžení národy zaútočia, budeme potrebovať takú odvahu a dôveru v Jehovu ako nikdy predtým. (Žalm 112:7, 8; Hebr. 13:6) Ak sa spoliehame na Jehovu už dnes, budeme mať odvahu aj potom, keď na nás zaútočí Góg. Sme presvedčení, že vďaka Jehovovej láskavej ochrane sa môžeme cítiť v bezpečí. (1. Kor. 13:8)

PS: Rozmáhanie sa zla alebo náboženského pokrytectva sa v súčasnosti prejavuje viac a viac! Naša láska a oddanosť Stvoriteľovi, Bohu Jehovovi a jeho synovi, Ježišovi Kristovi nám pomôže vytrvať až do konca!

w19.10 18 ods. 15 – 16

Skryť Zatvoriť reklamu