Kresťanská zrelosť sa nadobúda s poctivým úsilím!

“Keď som bol dieťa, hovoril som ako dieťa, myslel som ako dieťa, všetko posudzoval ako dieťa.” - 1. Korinťanom 13:11.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Deti ešte nedokážu analyzovať veci, rozhodovať sa a predvídať nebezpečenstvo. Preto pre páchateľa nie je ťažké oklamať ich a potom zneužiť. Hovorí im nebezpečné klamstvá, napríklad že vinu za zneužívanie nesie samotné dieťa, že o zneužívaní sa nesmie nikto dozvedieť, že keď dieťa o tom niekomu povie, nikto ho nebude počúvať ani to nebude nikoho zaujímať a že sexuálny vzťah medzi dospelým a dieťaťom je normálnym prejavom úprimnej lásky.

Dieťa nedokáže rozlíšiť, že sú to klamstvá, a pravdu si uvedomí až po mnohých rokoch. Môže vyrastať s pocitom, že je nečisté a že si nezaslúži, aby ho niekto miloval a súcitil s ním. Preto nás neprekvapuje, že sexuálne zneužitie môže spôsobiť obeti trvalé následky. Takéto zločiny sú dôkazom, že žijeme v posledných dňoch, keď sú ľudia „bez prirodzenej náklonnosti“ a „zlí ľudia a podvodníci postupujú od zlého k horšiemu“. (2. Tim. 3:1–5, 13)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Pravá biblická kresťanská viera je založená na presnom poznaní biblickej inšpirovanej pravdy a na poctivom a zároveň aj úprimnom štúdiu a preskúšaním nám v súčasnosti dostupných faktov, podľa Svätého Písma!

w19.05 15 ods. 7 – 8

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 868
  •  | 
  • Páči sa:  144x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu