Kresťanský Zákon je láskavý, praktický a dokonalý!

Písmo: A- | A+

“Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im.+ To je podstata toho, čo učí Zákon a Proroci.” - Matúš 7:12.

Ježiš učil svojich nasledovníkov uplatňovať zásady, ako zaobchádzať s druhými spravodlivo. Medzi ne patrí aj Zlaté pravidlo uvedené v texte na dnešný deň. Všetci chceme, aby s nami druhí zaobchádzali spravodlivo. Preto by sme aj my mali zaobchádzať s nimi spravodlivo. Ak to robíme, je pravdepodobné, že sa tak budú správať aj oni. Ale čo ak nám niekto ukrivdil? Ježiš učil svojich nasledovníkov aj to, aby dôverovali, že Jehova Boh ich určite ochráni a dostatočne podporí!!

A zabezpečí „právo [tým], ktorí k nemu kričia dňom a nocou“. (Luk. 18:6, 7) Tento výrok je vlastne sľubom: Náš spravodlivý Boh vie o skúškach, ktoré zažívame v týchto posledných dňoch, a v pravý čas nám zabezpečí spravodlivosť. (2. Tes. 1:6) Keď sa budeme riadiť zásadami, ktoré vyučoval Ježiš, budeme s druhými zaobchádzať spravodlivo. A ak sme sa v tomto Satanovom svete stali obeťou nejakej krivdy, nachádzajme útechu v Jehovovom sľube, že nám zabezpečí spravodlivosť. 

PS: Prežívať nespravodlivosť a krivdu v tomto dnešnom zlom svete bude večnou zárukou pre milovníkov života, že neposlušnosť Zvrchovanému Vládcovi vesmíru a jeho Synovi nemá budúcnosť!

w19.05 5 – 6 ods. 18 – 19

Skryť Zatvoriť reklamu