Krstom sme zasvätili náš život Stvoriteľovi, Bohu Jehovovi!

Písmo: A- | A+

Prebývam na vysokom a svätom mieste, ale aj s tými, čo sú zdrvení a skľúčení, aby som povzbudil skľúčených a vlial sily zdrveným.” - Izaiáš 57:15.

Mnohí bratia a sestry, ktorí slúžia Jehovovi už desaťročia, boli v posledných rokoch pridelení do inej formy služby. Nebolo pre nich ľahké prispôsobiť sa týmto zmenám, lebo si zamilovali prácu, ktorú dovtedy vykonávali. Niektorým bolo za ňou určitý čas veľmi ľúto, ale postupne sa dokázali prispôsobiť novým podmienkam. Vďaka čomu? Predovšetkým vďaka tomu, že milujú Jehovu. Uvedomujú si, že sa nezasvätili práci, ale Bohu. (Kol. 3:23

 

Tešia sa, že mu môžu naďalej pokorne slúžiť, nech už preňho robia čokoľvek. „[Uvrhli] naňho všetku svoju úzkostlivú starosť“, lebo vedia, že sa o nich stará. (1. Petra 5:6, 7

) Keď si rozvíjame pokoru, prináša to úžitok nielen nám, ale aj druhým. Vďaka tomu sme lepšie pripravení zvládnuť náročné situácie. A predovšetkým si vytvárame bližší vzťah k nášmu nebeskému Otcovi. 

 PS: Jeťiš Kristus v mene svojho Otca, Boha Jehovu, je naším najvyšším veliteľom v celovesmírnej vojne proti Satanovi Diablovi a všetkým jeho démonom, v boji proti klamstvu a hriechu!

 w19.09 6 – 7 ods. 15 – 17

Skryť Zatvoriť reklamu