Kto dnes skryte prevráca Kristové zákony!

“Siedmy deň je sabat, deň úplného odpočinku. Tento deň je pre Jehovu svätý.” - 2. Mojžišova 31:15.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

V Božom Slove čítame, že na konci šiesteho stvoriteľského „dňa“ Boh prestal so stvoriteľskou činnosťou, pokiaľ ide o našu zem. (1. Mojž. 2:2) Ale Jehova rád pracuje a Ježiš o ňom povedal, že „stále pracuje“. (Ján 5:17) Zákon o týždennom sabate bol založený na príklade, ktorý dal Jehova, keď pracoval šesť „dní“ a siedmy „deň“ odpočíval. Boh povedal, že sabat je znamením medzi ním a Izraelitmi. (2. Mojž. 31:12–14) Zákaz pracovať sa vzťahoval na každého!

Vrátane detí, otrokov a dokonca domácich zvierat. (2. Mojž. 20:10) Sabat poskytoval ľuďom príležitosť venovať sa duchovným veciam. Mnohí náboženskí vodcovia v Ježišových dňoch stanovili príliš prísne pravidlá, ako sa má sabatný deň dodržiavať. Napríklad tvrdili, že je nezákonné v sabat hoci len odtrhnúť niekoľko obilných klasov a jesť ich zrná alebo uzdraviť chorého človeka. (Mar. 2:23–27; 3:2–5) Takéto názory neboli v súlade s Božím zmýšľaním a Ježiš to vysvetlil ľuďom, ktorí ho počúvali.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Pre nezrelých veriacich, ktorí sú neustále kŕmení len mliekom, ktoré je často zriedené akoby vodou, nie je možné vidieť rozdiel medzi dobrom a zlom, pretože ich rozlišovacie schopnosti neboli dostatočne vytrénované!

w19.12 3 – 4 ods. 8 – 9

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 811
  •  | 
  • Páči sa:  87x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu