Kto jedine spozná princíp zázraku života v budúcnosti!

Písmo: A- | A+

“Boh Jehova vytvoril človeka z prachu zeme [a] vdýchol do jeho nozdier dych života.” - 1. Mojžišova 2:7.

Aj keď sme boli vytvorení z prachu, pre Jehovu sme oveľa cennejší ako obyčajný prach. Uveďme si len niekoľko dôvodov, prečo si môžeme byť istí, že Jehova si nás cení. Vytvoril ľudí tak, aby dokázali napodobňovať jeho vlastnosti. (1. Mojž. 1:27) Urobil z človeka korunu tvorstva a poveril ho, aby sa staral o zem a zvieratá. (Žalm 8:4–8) Jehova neprestal mať ľudí rád, ani keď Adam zhrešil.


Tak veľmi si nás cení, že poslal svojho milovaného Syna, Ježiša, aby nás vykúpil z hriechu. (1. Jána 4:9, 10) Keď Jehova uplatní hodnotu Ježišovej výkupnej obete, vzkriesi všetkých, ktorí zomreli následkom Adamovho hriechu – „spravodlivých aj nespravodlivých“. (Sk. 24:15) Z Božieho Slova sa dozvedáme, že Jehova nás považuje za cenných, aj keď sme chorí, máme finančné problémy alebo pokročilý vek. (Sk. 10:34, 35)

PS: Zázrak života zostane zázrakom pre celé ľudstvo pradepodobne navždy! Jediní, okrem Jehovu Boha a jeho syna Ježiša Krista, ktorí nielen spoznajú zázrak života, ale budú schopní ho dať, budú oslávaní pomazaní bratia Ježiša Krista a adoptovaní synovia Jehovu Boha, ním vyvolení z ľudskej ríše!


w20.01 15 ods. 5 – 6

Skryť Zatvoriť reklamu