Kto má dnes vieru akú mal staroveký Abrahám!

“[Abrahám] očakával mesto, ktoré má skutočné základy a ktorého tvorcom a staviteľom je Boh.” - Hebrejom 11:10.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Abrahám tak pevne veril Božím sľubom, že už akoby videl Mesiáša, ktorý bude Kráľom v Božom Kráľovstve. Preto mohol Ježiš povedať Židom: „Váš otec Abrahám sa veľmi tešil na to, že uvidí môj deň, a videl ho a radoval sa.“ (Ján 8:56) Abrahám teda zjavne vedel, že jeho potomkovia budú tvoriť Kráľovstvo, ktoré bude mať Jehovovu podporu, a ochotne čakal, kým Jehova tento sľub splní.

Z čoho bolo vidno, že Abrahám očakáva mesto, čiže Kráľovstvo, ktorého tvorcom mal byť Boh? Po prvé, nestal sa občanom žiadneho vtedajšieho kráľovstva. Sťahoval sa z miesta na miesto, nikde sa natrvalo neusadil a nepodporoval žiadneho ľudského kráľa. Po druhé, nezaložil ani svoje vlastné kráľovstvo. Vždy poslúchal Jehovu a čakal, kým splní svoje sľuby. Tým prejavil výnimočnú vieru.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Je pravda, že Abrahám nezaložil svoje kráľovstvo, ani sa nestal členom iného, ale jeho “potomkovia” dnes to už urobili napriek skutočnosti, že Kristov druhý príchod ešte nenastal!

w20.08 3 ods. 4 – 5

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu