Láska k peniazom sa preukazuje nespočetnými spôsobmi!

Písmo: A- | A+

“Lebo láska k peniazom je koreňom mnohých zlých vecí, a pretože jej niektorí podľahli, boli odvedení od viery a spôsobili si mnoho bolesti.” - 1. Timotejovi 6:10.

Slovo „odvedený“, ktoré je uvedené v tomto texte, poukazuje na to, že keby sme sa usilovali o veci, ktoré v skutočnosti nepotrebujeme, mohlo by to odviesť našu pozornosť od toho, čo je dôležité. Potom by sme mohli podľahnúť „mnohým nezmyselným a škodlivým žiadostiam“. (1. Tim. 6:9) Nedovoľme, aby v našom srdci vznikli takéto žiadosti. Pamätajme na to, že sú to zbrane, ktoré používa Satan, aby oslabil našu vieru. Dajme tomu, že máme dostatok peňazí!

A môžeme si kúpiť, čo len chceme. Je na tom niečo zlé, keď si kupujeme veci, ktoré v skutočnosti nepotrebujeme? Nemusí to tak byť. Ale zamysli sa: Budem mať dostatok času a energie, aby som všetky tie veci využíval a udržiaval? Nevytvorím si k nim príliš silný vzťah? Nemohla by ma láska k hmotným veciam viesť k tomu, že budem konať ako mladý muž, ktorý odmietol Ježišovo pozvanie venovať službe Bohu viac času? (Mar. 10:17–22) Oveľa lepšie je zjednodušiť si život a venovať svoj drahocenný čas a silu konaniu Božej vôle! 

PS: Taktika a politika tých, ktorých apoštol Pavol pomenoval “preslávení apoštolovia” je aj dnes viditeľná, ale len pre tých, ktorí majú porozumenie na základe inšpirovaného varovania od Jehovu Boha prostredníctvom svojich prorokov alebo svojich pomazaných synov a bratov Ježiša Krista!

w19.11 17 – 18 ods. 15 – 16

Skryť Zatvoriť reklamu