Láska pre Jehovu Boha neznamená len peňažné dary!

“Veď Boh nie je nespravodlivý, aby zabudol na vašu prácu a lásku, ktorú ste prejavovali jeho menu, keď ste slúžili svätým a naďalej slúžite.” - Hebrejom 6:10.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Z Tretej knihy Mojžišovej sa dozvedáme, že Izraeliti prinášali obete spoločenstva ako prejav vďačnosti. (3. Mojž. 7:11–13, 16–18) Neprinášali ich preto, že museli, ale preto, že chceli. Naša služba Jehovovi sa podobá obetiam spoločenstva, pretože ňou vyjadrujeme, čo k nemu cítime. Dávame mu to najlepšie, čo máme, a robíme to preto, lebo ho zo srdca milujeme. Jehovu určite veľmi teší, keď vidí, ako mu milióny!


Jeho služobníkov ochotne a z lásky slúžia a poslúchajú ho. Veľmi nás povzbudzuje, keď vieme, že si všíma nielen to, čo robíme, ale aj to, z akej pohnútky to robíme. Napríklad ak už pre vyšší vek nedokážeš preňho robiť toľko, koľko by si chcel, buď si istý, že vie, že máš obmedzené možnosti. Možno máš pocit, že už preňho môžeš robiť len veľmi málo, ale on vidí, že ho miluješ a že mu dávaš v službe všetko, čo môžeš. Z takej obete má veľkú radosť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


PS: Pastieri Božieho národa sa stávajú absolútne presnými kópiami tých, ktorých kritizovali počas asi 150 rokov, zatiaľ čo svoje hriechy hádzali na nich, namiesto toho, aby sa venovali poctivej duchovnej službe a dávali pozor na svoje vlastné kroky!


w19.11 22 ods. 9; 23 ods. 11 – 12

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 811
  •  | 
  • Páči sa:  87x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu