Len láskyplne dokážeme byť svedkami Ježiša Krista!

Písmo: A- | A+

“Preto napodobňujte Boha ako milované deti a žite v láske, tak ako Kristus miloval nás a dal za nás sám seba ako obetný dar a obeť, ktorej vôňa je Bohu príjemná.” - Efezanom 5:1, 2.

Keďže sme Jehovove „milované deti“, snažíme sa ho napodobňovať. Rozvíjame si vlastnosti, aké má on, a preto sme k druhým láskaví, trpezliví a ochotne si vzájomne odpúšťame. Ľudia, ktorí nepoznajú Jehovu, si všímajú naše dobré správanie a to ich môže podnietiť, aby sa o ňom chceli dozvedieť viac. (1. Petra 2:12) Rodičia by sa mali snažiť, aby pri výchove detí napodobňovali Jehovu. Môže to viesť k tomu, že deti si budú chcieť vytvoriť priateľstvo s naším milujúcim Otcom.


Sme hrdí na svojho nebeského Otca, Jehovu, a chceme druhým pomôcť, aby ho spoznali. Z celého srdca sa stotožňujeme so slovami kráľa Dávida: „Budem sa chváliť Jehovom.“ (Žalm 34:2) Ale čo ak máme obavy hovoriť druhým o Jehovovi? Ako ich môžeme prekonať? Pomôže nám, ak si predstavíme, akú radosť bude z nás mať Jehova a aký úžitok to prinesie druhým. Jehova nám dodá potrebnú odvahu. Pomohol nadobudnúť odvahu našim bratom v prvom storočí a pomôže ju nadobudnúť aj nám. (1. Tes. 2:2)


PS: Uctievatelia Jehovu Boha sú napodobňovateľmi a svedkami jeho syna, Ježiša Krista, ktorý svojou dokonalou životnou obeťou sa stal vlastníkom celého ľudstva! Pomazaní brati Krista sú zároveň adoptované deti Stvoriteľa, Jehovu Boha!


w20.02 11 ods. 12 – 13

Skryť Zatvoriť reklamu