Len so silnou vierou môžeme dnes viesť vyrovnaný život!

“On im povedal: ‘Poďte so mnou na opustené miesto a trochu si oddýchnite’. Lebo mnohí prichádzali a odchádzali a oni sa nemali ani kedy najesť.” - Mark 6:31.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Je veľmi dôležité mať vyrovnaný pohľad na prácu. Kráľ Šalamún napísal: „Je ustanovený čas... na každú záležitosť.“ Spomenul také činnosti ako sadenie, stavanie, plač, smiech a tanec. (Kaz. 3:1–8) Náš život sa skladá z dvoch základných vecí – z práce a odpočinku. Ježiš mal na tieto dve veci vyrovnaný názor. Raz mali apoštoli vo zvestovateľskej službe toľko práce, že „sa nemali ani kedy najesť“. Ježiš im povedal to, čo čítame v texte na dnešný deň. (Mar. 6:30–34)


Hoci si Ježiš a apoštoli nemohli dopriať odpočinok vždy, keď ho potrebovali, Ježiš vedel, že je dôležité, aby si našli na odpočinok čas. Každý z nás si niekedy potrebuje odpočinúť alebo zmeniť každodenný stereotyp. Vidíme to z opatrenia, ktoré urobil Boh pre svojich služobníkov v staroveku – z týždenného sabatu. Aj keď sa neriadime mojžišovským Zákonom, môžeme sa z tohto opatrenia veľa naučiť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


PS: Nielen zo Ztarého Zákona sa môžeme veľa naučiť! Ale aj celá história Izraelského národa by nás mala podnietiť, aby sme sa aj vyvarovali chybám a hriechom, ktoré “vyvolený národ” v minulosti neustále páchal! Dnes žijeme v Božom antitypickom "vyvolenom národe"!


w19.12 3 ods. 6 – 7

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 823
  •  | 
  • Páči sa:  99x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu