Logika biblickej pravdy znie väčšiny ľudstvu cudzo!

“Ak si niekto myslí, že má dôvody spoliehať sa na to, čo súvisí s telom, ja ich mám viac.” - Filipanom 3:4.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Apoštol Pavol často zvestoval dobrú správu v synagógach. Napríklad v synagóge v Tesalonike sa po tri sabaty „rozprával so [Židmi] na základe Písma“. (Sk. 17:1, 2) Keďže bol pôvodom Žid, synagóga bola preňho známym prostredím. (Sk. 26:4, 5) A pretože vedel, čomu Židia veria a ako uvažujú, mohol im zvestovať bez zábran. (Fil. 3:5) Pavol nútený utiecť pred prenasledovateľmi z Tesaloniky!

A neskôr aj z Beroje, a potom prišiel do Atén. Aj tam „sa v synagóge rozprával so Židmi a ďalšími ctiteľmi Boha“. (Sk. 17:17) Keď však zvestoval na trhovisku, mal tam iný typ poslucháčov. Boli medzi nimi filozofi a iní ľudia z pohanských národov, ktorí sa na jeho posolstvo pozerali ako na „nové učenie“. Povedali mu: „To, čo hovoríš, nám znie cudzo, preto chceme vedieť, čo to znamená.“ (Sk. 17:18–20)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Na skutočné rozoznanie, biblická pravda potrebuje úprimné a poctivé ucho! Inými slovami osoba musí mať vieru, ale aj tá je jednoducho ovocím Božieho svätého ducha! Tento princíp sa vzťahuje na každú osobu, vrátane vedúcich členov akejkoľvek organizácie, aj Božej!

w20.04 9 ods. 5 – 6

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 951
  •  | 
  • Páči sa:  227x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu