reklama

Ľudia a ich potomstvo patria Bohu Stvoriteľovi!

“Deti sú dedičstvom od Jehovu, plod lona je odmenou.” - Žalm 127:3.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Jehova obdaril ľudí schopnosťou mať deti a očakáva, že ich budú učiť milovať ho a slúžiť mu. Hoci aj anjelom dal mnoho úžasných schopností, nedal im schopnosť mať deti. Preto by si tí, ktorí vychovávajú deti, mali veľmi vážiť, že im Boh zveril túto úlohu. Rodičia majú posvätnú úlohu vychovávať svoje deti tak, že ich budú „poúčať a naprávať v súlade s Jehovovou vôľou“. (Ef. 6:4; 5. Mojž. 6:5–7)

Božia organizácia pomáha rodičom spĺňať si túto úlohu tak, že im poskytuje mnoho biblických pomôcok, napríklad publikácie, videá, piesne a články na našej webovej stránke. Z toho vidno, že náš nebeský Otec a jeho Syn milujú naše deti. (Luk. 18:15–17) Keď sa rodičia spoliehajú na Jehovu a robia, čo môžu, aby dobre vychovali svoje milované deti, Jehova má z toho radosť. Vďaka takej výchove deti získavajú vyhliadku, že aj ony budú navždy patriť do Jehovovej rodiny.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Božia organizácia sa stavia na úroveň Boha Stvoriteľa a ponad pozíciu Ježiša Krista, ale to si väčšina svedkov Jehovových ani vôbec nevšimla a ani neuvedomuje! Biblia obsahuje všetko potrebné na prípravu rodičov vzdelávať svoje deti, aby z nich vyrástali uctievatelia svojho nebeského Otca a Stvoriteľa, Jehovu Boha!

w21.08 5 ods. 9


Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  4 434
  •  | 
  • Páči sa:  724x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu